POMIARY
Pomiar 1. Światło szyby
Plisa inwazyjna - należy zmierzyć światło szyby wraz z uszczelkami i w przypadku szerokości odjąć 2-3mm tak aby plisa miała miejsce na swobodne poruszanie się pomiędzy listwami przy szybowymi. Wysokość podajemy wraz z uszczelkami.
Żaluzje aluminiowe 16mm i 25mm - należy zmierzyć szybę bez uszczelek i w przypadku szerokości odjąć 2mm. Wysokość mierzymy bez uszczelek. Uwaga: w przypadku takiego montażu listwa przy szybowa musi być prosta lub lekko ukośna.
Żaluzje drewniane 25mm - należy zmierzyć szybę bez uszczelek i w przypadku szerokości odjąć 2mm. Wysokość mierzymy bez uszczelek. Uwaga: w przypadku takiego montażu listwa przy szybowa musi być prosta lub lekko ukośna.Pomiar 2. Skrzydło okienne
Plisa bezinwazyjna - należy zmierzyć światło szyby wraz z listwami przy szybowymi.
Rolety mini - należy zmierzyć szerokość światła szyby wraz z listwami przy szybowymi oraz wysokość całej ramy okiennej.
Rolety dzień noc - należy zmierzyć szerokość światła szyby wraz z listwami przy szybowymi oraz wysokość całej ramy okiennej.
Żaluzje 25mm aluminiowe lub drewniane montaż inwazyjny - należy zmierzyć szerokość światła szyby wraz z listwami przy szybowymi oraz wysokość światła szyby wraz z listwami przy szybowymi i dodać 3-4cm.
Żaluzje 25mm aluminiowe lub drewniane montaż bezinwazyjny - należy zmierzyć szerokość światła szyby wraz z listwami przy szybowymi i wysokość całego skrzydła
Rolety rzymskie montaż na skrzydło okienne - należy zmierzyć szerokość światła szyby wraz z listwami przy szybowymi i wysokość całej ramy okiennej.
Pomiar 3. Wnęka okienna
Rolety wolnowiszące - należy zmierzyć szerokość i wysokość wnęki okiennej w miejscu w którym ma być zamontowana roleta. Jest to ważne przede wszystkim w przypadku gdy boki wnęki nie są proste tylko pod skosem.
Rolety rzymskie - należy zmierzyć szerokość i wysokość wnęki okiennej w miejscu w którym ma być zamontowana roleta. Jest to ważne przede wszystkim w przypadku gdy boki wnęki nie są proste tylko pod skosem.
Wertikale - należy zmierzyć szerokość i wysokość wnęki okiennej w miejscu w którym ma być zamontowana roleta. Jest to ważne przede wszystkim w przypadku gdy boki wnęki nie są proste tylko pod skosem.
Żaluzje aluminiowe lub drewniane - należy zmierzyć szerokość i wysokość wnęki okiennej w miejscu w którym ma być zamontowana roleta. Jest to ważne przede wszystkim w przypadku gdy boki wnęki nie są proste tylko pod skosem.
Rolety dzień noc w kasecie alu. - należy zmierzyć szerokość i wysokość wnęki okiennej w miejscu w którym ma być zamontowana roleta. Jest to ważne przede wszystkim w przypadku gdy boki wnęki nie są proste tylko pod skosem.
Rolety dzień noc - należy zmierzyć szerokość i wysokość wnęki okiennej w miejscu w którym ma być zamontowana roleta. Jest to ważne przede wszystkim w przypadku gdy boki wnęki nie są proste tylko pod skosem.


Pomiar 4. Ściana
Rolety wolnowiszące - należy zmierzyć szerokość wnęki okiennej i dodać do wymiaru 10-20cm w zależności od tego ile materiał ma nachodzić na ścianę. Wysokość mierzymy od miejsca montażu do parapetu lub miejsca gdzie roleta ma się kończyć. Uwaga: po zwinięciu roleta wraz z obciążnikiem ma ~ 6cm, należy to uwzględnić wyznaczając wysokość na jakiej ma być zamontowana roleta inaczej materiał może przeszkadzać w otwieraniu okna lub drzwi balkonowych.
Rolety dzień noc - należy zmierzyć szerokość wnęki okiennej i dodać do wymiaru 10-20cm w zależności od tego ile materiał ma nachodzić na ścianę. Wysokość mierzymy od miejsca montażu do parapetu lub miejsca gdzie roleta ma się kończyć. Uwaga: po zwinięciu roleta wraz z obciążnikiem ma ~8cm, należy to uwzględnić wyznaczając wysokość na jakiej ma być zamontowana roleta inaczej materiał może przeszkadzać w otwieraniu okna lub drzwi balkonowych.
Rolety dzień noc w kasecie alu - należy zmierzyć szerokość wnęki okiennej i dodać do wymiaru 10-20cm w zależności od tego ile materiał ma nachodzić na ścianę. Wysokość mierzymy od miejsca montażu do parapetu lub miejsca gdzie roleta ma się kończyć. Uwaga: po zwinięciu roleta wraz z obciążnikiem ma ~ 12cm, należy to uwzględnić wyznaczając wysokość na jakiej ma być zamontowana roleta inaczej obciążnik może przeszkadzać w otwieraniu okna lub drzwi balkonowych.
Rolety rzymskie - należy zmierzyć szerokość wnęki okiennej i dodać do wymiaru 10-20cm w zależności od tego ile materiał ma nachodzić na ścianę. Wysokość mierzymy od miejsca montażu do parapetu lub miejsca gdzie roleta ma się kończyć. Uwaga: po zwinięciu materiał w zależności od ilości zastosowanych fiszbin ma ~ 15-25cm, należy to uwzględnić wyznaczając wysokość na jakiej ma być zamontowana roleta inaczej materiał może przeszkadzać w otwieraniu okna lub drzwi balkonowych.
Żaluzje drewniane - należy zmierzyć szerokość wnęki okiennej i dodać do wymiaru 10-20cm w zależności od tego ile żaluzja ma nachodzić na ścianę. Wysokość mierzymy od miejsca montażu do parapetu lub miejsca gdzie żaluzja ma się kończyć. Uwaga: po zwinięciu wysokość żaluzji będzie wynosiła ~ 30% jej całkowitego rozmiaru, należ to wziąć pod uwagę wyznaczając wysokość na jakiej ma być zamontowana żaluzja, inaczej może ona przeszkadzać w otwieraniu okna lub drzwi balkonowych.
Żaluzje aluminiowe - należy zmierzyć szerokość wnęki okiennej i dodać do wymiaru 10-20cm w zależności od tego ile materiał ma nachodzić na ścianę. Wysokość mierzymy od miejsca montażu do parapetu lub miejsca gdzie żaluzja ma się kończyć. Uwaga: po zwinięciu wysokość żaluzji będzie wynosiła ~ 20% jej całkowitego rozmiaru, należ to wziąć pod uwagę wyznaczając wysokość na jakiej ma być zamontowana żaluzja, inaczej może ona przeszkadzać w otwieraniu okna lub drzwi balkonowych.
Pomiar 5. Kasetki light i kasetki light dzień/noc - montaż na skrzydło okienne

1. Płaska listwa przy szybowa - należy zmierzyć światło szyby A i B wraz z uszczelkami, szerokość i wysokość wraz z listwami przy szybowymi A1  i B1 oraz szerokość listwy przy szybowej C, podać stronę prowadzenia (po której stronie ma znajdować się koralik sterujący). Montaż prowadnic na płaską część listwy przy szybowej.
2. Całkowicie skośna lub całkowicie półokrągła listwa przy szybowa - należy zmierzyć światło szyby wraz z listwami przy szybowymi A1B1 oraz odległość od końca listwy przy szybowej do klamki D , podać stronę prowadzenia. Montaż prowadnic odbywa się na ramę okienną za listwą przy szybową.
3. Listwa przy szybowa retro - należy zmierzyć światło szyby wraz z listwami przy szybowymi A1 B1 oraz odległość od końca listwy przy szybowej do klamki D , podać stronę prowadzenia. Montaż prowadnic odbywa się na ramę okienną za listwą przyszybową.
4. Brak listwy przy szybowej, inna lub okno drewniane starego typu - prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

Legenda:
A - światło szyby szerokość (mm)
A1 - światło szyby + listwa przy szybowa szerokość (mm)
B - światło szyby wysokość (mm)
B1 - światło szyby + listwy przy szybowe wysokość (mm)
C - szerokość listwy przy szybowej
D - odległość od klamki