ROLETY DACHOWE
Głównym zadaniem systemów do okien dachowych jest ochrona przed słońcem i nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia. Sprawą drugorzędną lecz równie ważną jest efektowny wygląd, który nada wnętrzu charakteru. Do okien dachowych zastosować można trzy warianty, tradycyjne rolety dachowe, plisy dachowe lub rolety rzymskie. Materiałowe rolety dachowe to rozwiązanie sprawdzone i obecne na rynku od dawna. Tkanina w rolecie dachowej naciągana jest przez mocną sprężynę dzięki czemu materiał wisi równolegle do szyby. Rolety dachowe można zakupić w wersji tańszej bez prowadnic lub z prowadnicami, które eliminują prześwity po bokach materiału. W roletach dachowych można użyć prawie każdy rodzaj tkaniny z zastosowaniem do rolet, jednak najpraktyczniejsze są tkaniny podgumowane z powłoką termo odbijającą promienie słoneczne. Rolety do okien dachowych montuje się inwazyjnie poprzez przykręcenie ich do ramy okna za pomocą malutkich wkrętów.
Kolejnym rozwiązaniem, które można użyć w przypadku okien dachowych jest plisa dachowa. Atutem plisy jest możliwość zastosowania wariantu w którym tkanina przesuwa się zarówno od dołu jak i od góry, co pozwala na jej dowolne ustawienie na oknie. W przypadku plisy dachowej, również mamy spory wybór tkanin normalnych jak i z powłoką odbijającą promienie słoneczne. Kolejna zaleta tego rozwiązania to możliwość prania tkaniny. Plisy montuje się jak w przypadku rolet dachowych inwazyjnie do ramy okna.
Rolety rzymskie można zastosować do okien dachowych dzięki specjalnym prowadnicą przykręcanym do wnęki okiennej, które przytrzymują materiał blisko ściany. Sposób ten pozwala na dowolną aranżację okien, dzięki czemu można bez problemu dopasować rolety do każdego stylu wnętrza. Rolety rzymskie w oknach dachowych wyglądają bardzo efektownie i oryginalnie. Montuje się je do ściany nad oknem za pomocą kołków rozporowych. Dużym plusem tego rozwiązanie poza wyglądem jest możliwość zasłaniania łamanej płaszczyzny okna za pomocą jednego kawałka materiału. Rolety te dzięki temu iż montowane są na ścianę będą pasowały do każdego rodzaju okna bez względu na rozmiar czy producenta.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą systemów do okien dachowych. Zadzwoń, napisz e-mail lub odwiedź nasz sklep firmowy, wycenimy Twoje rolety.

ROLETY DACHOWE GALERIA