ROLETY MATERIAŁOWE
Rolety materiałowe to sprawdzony sposób ochrony pomieszczeń przed nadmiernym nasłonecznieniem. Pomimo iż systemy te obecne są  na rynku od wielu lat, dzięki przystępnej cenie nadal są chętnie stosowane.

Rolety mini najczęś
ciej montuje się bezinwazyjnie bezpośrednio do skrzydła okiennego za pomocą regulowanych haczyków, można je również przykręcić na małych wkrętach lub przykleić na ramę okna nie otwieralnego. Sterowanie odbywa się dzięki zastosowaniu koralikowego łańcuszka umieszczonego po jednej ze stron. Mały i zgrabny mechanizm z hamulcem zatrzymuje roletę w każdej pozycji. Sprytne prowadzenie żyłkowe powoduje przyleganie materiału do ramy okna nawet gdy skrzydło okna jest w pozycji uchylnej. Roletę mini można stosować z powodzeniem w przypadku okien, które się nie otwierają jak i tych które mają wywietrzniki. Do zalet rolet mini należą: przystępna cena, łatwość w użytkowaniu, ogromny wybór kolekcji oraz kolorów tkanin, bezinwazyjny montaż. Do wad rolet mini można zaliczyć: regulowanie dopływu światła jedynie poprzez podnoszenie rolety, mechanizm może ograniczać otwieranie okna, brak możliwości prania tkaniny.

Rolety wolnowiszące
stworzone zostały do zakrywania większych powierzchni. Mechanizm działa na tej samej zasadzie co w przypadku rolet mini, jest on jednak większy i dzięki mocniejszym sprężynom wytrzymalszy co znacznie zwiększyło szerokość i wysokość powierzchni na jakich takie rolety mogą być zastosowane. Rolety standard przykręca się za pomocą wkrętów do ściany, sufitu lub wnęki okna, można je również zamontować bez inwazyjnie na ramę okna za pomocą specjalnych uchwytów. Do zalet rolet wolnowiszących możemy zaliczyć: przystępną cenę, łatwość w użytkowaniu, ogromny wybór kolekcji oraz kolorów tkanin. Do wad rolet wolnowiszących należą: brak możliwości prania tkaniny, regulowanie dopływu światła jedynie przez podnoszenie rolety, aby uchylić lub otworzyć okno lub drzwi balkonowe należy podnieść roletę.

Rolety materiałowe w kasecie
znacznie przedłużają okres ich użytkowania, dzięki zabudowie materiał i mechanizm nie jest tak bardzo narażony na działanie kurzu oraz innych czynników występujących w domach. Kolejnym atutem jest znacznie bardziej estetyczny wygląd rolety niż np. systemu mini. Kaseta chroni również mechanizm, przed uszkodzeniami mechanicznymi. Rolety w kasecie w zależności od systemu mogą być montowane inwazyjnie lub bezinwazyjnie do skrzydła okiennego. Zastosowane w nich prowadnice eliminują prześwity i utrzymują materiał równolegle do szyby, niezależnie od położenia skrzydła okiennego. Rolety w kasecie występują w kolorze białym, brązowym oraz w kolorach drewnopodobnych co pozwala dobrać kolor systemu do każdego koloru ramy okiennej. Główne zalety to większa żywotność, estetyczny wygląd, możliwość doboru koloru kasety pod kolor ramy okna, ogromny wybór kolorów i kolekcji tkanin. Wady to wyższa cena, kasetki mogą ograniczać otwieranie okna lub drzwi balkonowych, regulacja dopływu światła tylko przez podniesienie rolety.

Nasza rozbudowana oferta systemów, kolorów tkanin oraz mechanizmów zaspokoi nawet najbardziej wybrednego Klienta.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą rolet mini, wolnowiszących oraz rolet w kasetkach.

ROLETY MATERIAŁOWE