ŻALUZJE
Słysząc słowo żaluzje kojarzymy je z dobrze znanymi każdemu żaluzjami aluminiowymi, jednak rodzina żaluzji jest znacznie bardziej rozbudowana. Żaluzje dzielimy na poziome i pionowe. Do poziomych zaliczamy żaluzje aluminiowe oraz drewniane a do pionowych wertikale i panele japońskie. Niezmiennym atutem żaluzji jest możliwość regulacji dopływu światła do pomieszczenia.
Najbardziej znane s
ą żaluzje aluminiowe. Obecne są one na rynku od bardzo dawna, jednak dzięki wielu innowacją oraz dużej trwałości nadal są chętnie stosowane. Żaluzje aluminiowe można spotkać w trzech rozmiarach listewek 16mm, 25mm oraz 50mm. Można je montować na skrzydło okienne, w światło szyby, do wnęki okiennej oraz na ścianę. Nowe rozwiązania jak zastosowanie listwy maskującej, prowadnic i systemu żyłkowego sprawiają że żaluzje aluminiowe nadal wyglądają modnie.
Żaluzje drewniane to bardzo ekskluzywny produkt, który nada każdemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Pomimo iż systemy te nie należą do najtańszych rozwiązań to rekompensują to swoją dużą trwałością i atrakcyjnym wyglądem. Żaluzje drewniane można spotkać w dwóch szerokościach listewek 25mm i 50mm. Jak w przypadku żaluzji aluminiowych można je montować w światło szyby, na skrzydło okienne,do wnęki oraz na ścianę. Żaluzje te najbardziej okazale prezentują się na dużych powierzchniach.
Wertikale dzięki możliwości przesłaniania dużych powierzchni, najczęściej stosowane są w miejscach użyteczności publicznej. Mogą się jednak równie dobrze prezentować w domach prywatnych. Wertikale można spotkać w dwóch szerokościach lameli 57mm i 127mm. Systemy te można montować do ściany jak i sufitu. Prosty w obsłudze mechanizm można umieścić po prawej lub lewej stronie. Lamele w zależności od wybranego typu mogą rozsuwać się od lewej lub prawej strony, z obu stron lub od środka na zewnątrz w obie strony równocześnie.
Panele japońskie (panele modułowe lub z angielskiego panel track) stanowią doskonałą osłonę dużych przeszkleń. Można w nich zastosować dowolny rodzaj tkaniny z przeznaczeniem roletowym. Sterowanie odbywa się za pomocą sznurka umieszczonego po jednej ze stron. W zależności od wybranej konfiguracji panele mogą przesuwać się z lewej na prawą, z prawej na lewą stronę do środka lub na boki. Panele japońskie mogą być również używane do zasłaniania wnęk lub oddzielania pomieszczeń.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą żaluzji poziomych lub pionowych.

ŻALUZJE GALERIA